Diplom 20/1 Ale BK

DA57 kg: Lucas Ankerberg RBK – Sachait Singh ABC 28-27
DA54 kg: Alexander Ström RBK – Pooya Khodadi ABC 29-32
DA60 kg: William Thomson RBK – Sachait Singh ABC 28-28
DB40 kg: Oscar Morales RBK – Anon Stolfi ABC 29-27
DB44 kg: Dino Alic RBK – Saber Abu Daher ABC 27-27
DB46 kg: Joshua Muyinda RBK – Abdulrashid Ushurov HBK 31-27
DB50 kg: Andriy Khochaba RBK – Dalan Karam aBC 24-24
DB46 kg: Love Karlsson RBK – Saber Abu Daher ABC 24-27
DB38 kg: Wilhelm Hagberg RBK – Albin Håkansson Halmstad 21-23

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 31 poäng

SM 14-16/12 Stockholm

1/4
S64 Kg: Yousef Adou RBK – Yohannes Berhane BK Dalen 0-5
1/2
J91 kg: Leonardo Asgarimotlagh RBK – Ahmed Imegi Helge IF Boxning 3-2
S91+kg: Zvonimir Kralj RBK – Babacar Kamara Djurgårdens IF RSC 1 vinst Babacar
Final
J91 kg: Leonardo Asgarimotlagh RBK – Momodou Touray Djurgårdens IF 1-4

King of The Ring 23-25/11 2018, Borås

1/4
DB36 kg: Joshua Muyinda RBK – Oliver Persson Bålsta Bk 3-0
DB48 kg: Andriy Khochaba RBK – Charlie Brown Hoddesdon Boxing Academy 0-3
SA64 kg: Yousef Adou RBK – Roberto Bengtsson Halmstad BS 0-5
DA70 kg: Oskar Hagman RBK – Sirwan Mohammadi BK30 Motala 3-0
SC60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Abbas Mohevi IF Linnea 3-0
SC69 kg: Dino Negasi RBK – Anzawer Yakhoul K.O Box 0-3
1/2
DB36 kg: Joshua Muyinda RBK – Viggo Pettersson Halstahammar KF 3-0
DB46 kg: Dino Alic RBK – Johannes Chabo KK All Round 0-3
JC75 kg: Daniel Leskovar RBK – Muslim Alizdeh Stocholms AIF 3-0
DB57 kg: Lucas Ankarberg Berggren RBK – David Rastas Bålsta BK wo vinst Lucas
SC60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Biniam Gerebrhan Bergen Sparta 3-0
DA60 kg: William Thomson RBK – Malak Mallouh IK Ymer 3-0
SC64 kg: Vukasin Velickovic RBK – Shaun Dunn LEFT HOOK ABC 2-1
DA70 kg: Oskar Hagman RBK – Emilio Reyes Ludwig Djurgårdens IF 3-0
Final
DB40 kg: Oscar Morales Andersson RBK – Anton Stolfi Hisingens BK 2-1
DC38 kg: Wilhelm Lann Hagberg RBK – Henning Backlund Bålsta BK 0-3
DC44 kg: Love Karlsson RBK – Egil Backlund Bålsta BK 0-3
DB36 kg: Joshua Muyinda RBK – Tommy Phan IK Ymer 3-0
JC75 kg: Daniel Leskovar RBK – Rory May Love C.P.C 2-1
DB57 kg: Lucas Ankarberg Berggren RBK – Josef Salih ABC 0-3
JC91 kg: Leonardo Asgarimotlagh RBK – Momodou Touray Djurgårdens IF 0-3
DA50 kg: Alexander Ström RBK – Tuukka Pelanger Porvoon Nyrkkeilyseura wo vinst Alexander
SA91+kg: Zvonomir Kralj RBK – Tobias Yrvin Bergen Sparta 0-3
DA60 kg: William Thomson RBK – Hampus Raffolt Djurgårdens IF 0-3
SC60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Ludwig Törnblom Stockholm AIF 3-0
SC64 kg: Vukasin Velickovic RBK – Cormac Garvey GYM01 ABC RSC r1 vinst Vukasin
DA70 kg: Oskar Hagman RBK – Oscar Friden Swanson IK Ymer 0-3

Diplom 4/11 Ale BK

DA57 kg: Lucas Ankerberg RBK – Emmel Alpsoy ABC 30-28
DA70 kg: Oskar Hagman RBK – Dilon Kena ABC 30-24
DA62 kg: William Thomson RBK – Ajlina Bukaliu ABC 31-31
DB44 kg: Oscar Morales RBK – Marcello Karlsson HBK 30-27
DB44 kg: Dino Alic RBK – Vilda Myrström SAIS 30-27
DB40 kg: Joshua Muyinda RBK – Anton Stolfi HBK 32-29
DB50 kg: Andriy Khochaba RBK – Mohammed Jamal ABC 25-26
DC44 kg: Love Karlsson RBK – Anton Ogner FBK 27-31
Willim Thomson RBK fick pris Bästa Boxare

Sport Go 2 20/10 Skene

W-SC54 kg: Ronja Gröndal RBK – Senait Habom Majorna BK 0-3
M-SC60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Saifulla Khan Skövde BC 3-0
M-SC69 kg: Dino Negasi RBK – Marcus Thornberg BK Trin 3-0
M-SC75 kg: Yarin Imanpour RBK – Anton Ullman Skövde BC 0-3
M-SA64 kg: Yousef Adou RBK – Majtaba Hassanzadeh BK Trim 3-0

Diplom 7/10 New Sweden Box Academy

DA54 kg: Lucas Ankarberg RBK – Leon Nilsson ABC 28-27
DA70 kg: Oskar Hagman RBK – Oskar Swanson Ymer 27-30
DA70 kg: William Thomson RBK – Khalid Fahrah HBK 27-26
DB44 kg: Oscar Morales RBK – Marcello Karlsson HBK 28-26
DB48 kg: Hassan Shehdeh RBK – Kristian Isomettä Punchout Out 27-27
DB44 kg: Dino Alic RBK – Liam Andersson BK Kungälv 26-29
DB36 kg: Joshua Muyinda RBK – Tommy Phan Ymer 36-30
DB50 kg: Andriy Kochaba RBK – Mohammed Jamal ABC 22-22
DC36 kg: Wilhelm Lann Hagberg RBK – Adam Al Ayoubi Punchout Out 24-22
DC50 kg: Love Karlsson RBK – Dalan Karan ABC 26-24

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 36 poäng

Träningsläger14-16/9 Skene

Boxare:
Barhune Teckluy
Joshua Muyinda
Alexander Ström
Oskar Hagman
Oskar Morales
Yousef Adou
Daniel Leskovar
Dino Negasi
Yarln Imanpour
Adam Ben Aicha
Tor Jarra
Sherinagha Sadat
Angus Wennerholm
Leonaro Asgari
Ledare:
Rifat Cajlak
Johan Hedengran
Kabir Mehrabi

Gripen Cup 28-30/9 Söderköping

1/2
DA52 kg: Alexander Ström RBK – Denis Nikandrov KFUM Linköping 0-3
DA70 kg: Oskar Hagman RBK – Felix Lindström IF Linnea 1-2
SA56 kg: Muhammad Qahir RBK – Abdol Bagir Stenhagens KK 5-0
SA64 kg: Yousef Adou RBK – Oleksandr Sopylnik Narva BK AB r2
Final:
DB36 kg: Joshua Muyinda RBK – Amir Hassanhunov Kalmar BK 3-0
SA56 kg: Muhammad Qahir RBK – Arsalan Dastparvar Narva BK 0-5
SA64 kg: Yousef Adou RBK – Emil Harrysson BK Falken 1-4