Halmstad Box Open 2-3/11 Halmstad

1/2

SB64 kg: Vukasin Velickovic RBK – Ali Yazbeck föreningen Redline 3-0

SA69 kg: yousef Adou RBK – Mohammed Al-Maliki KFUM Fight Zone 3-0

Final

SC64 kg: Ahmadi Ezatolah RBK – Nori Yahya ATF Gym IF RSC r1 vins Nori

SB64 kg: Vukasin Veickovic RBK – Mustafa Safari  Team Ljunby Box IF 0-3

SB60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Omid Abasi BK 30 Motala 3-0

SA69 kg. Yousef Adou RBK – Adolphe Sylva Halmstad BS 1-2

Diplom 27/10 Punsch Out BC

DA44 kg: Joshua Muyinda RBK – Simon Khjaeh SAIS 31-31

DB46 kg: Willhelm Hagberg RBK – Marcello Karlsson ABC 25-29

DA64 kg: William Thomsson RBK – Otto Holmlid MBK 26-23

DA57 kg: Dino Alic RBK – Musab Ahmed SAIS 29-27

DB56 kg: Lucas Berggren RBK – Anton Ognev FBK 20-15 RS r2

DB50 Kg: Love Karlsson RBK – Lucman Ali SAIS 24-31

DA56 kg: Mohammad Anwari RBK – Axel Sjölin MBK 28-24

DA75 kg: Prince Mody Mangeno RBK – Grace Wallqvist Punsch Out 29-21

Da75 kg: Edwin Amlöv RBK – Mir Wais MBK 28-25

DA57 kg: Dino Alic RBK – Neo Borgengård HBK 29-25

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 31 poäng

Diplom 6 okt. Angered BC

DB42 kg: Willhelm Hagberg – Omar Al Hassan ABC 25-26

DA64 klg: William Thonson RBK – Joshua Mutto ABC 28-25

DA57 kg: Dino Alic RBK – Leon Nilsson Garcia ABC 27-30

DA54 kg: Leroy Minott RBK – Aland Swani ABC 26-23

DB56 kg: Lucas Berggren RBK – Dalan Karam ABC 27-24

DB50 kg: Love Karlsson RBK – Hassan Al Hasan ABC 27-16

DA56 kg: Mohammad Anwari RBK – Marcus Talani ABC 26-30

DA48 kg: Mahamud Mohamed RBK – Emmeli Alpsoy ABC24-28

DA75 kg: Prince Mody Mangemo RBK – Naleye Ali Abdi Masthuggets BK 26-23

DA46 kg: Joshua Muyinda RBK – Anton Stolfi ABC 33-31

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 33 poäng

Hilleröd 12-13/10 Danmark

1/2
SB60 kg: Tor Jarra RBK – Mutaza Barati,, Tönsberg Kameraterna Norge 5-0
SC64 kg: Ezatollah Ahmadi RBK – Sean Danies, Dyffryn Waes 5-0
SC64 kg: Vukasin Velickovic RBK – Attila Jorgensen, Herlev Boxing Danmark 0-5

Final

U1542 kg: Joshua Muyinda RBK – Bred Archbold, Wearmouth  Boxing Club England 2-3
SA69 kg: Jousef Adou RBK – Moller Nielsen, Danmark 5-0
SB60 kg: Tor Jarra RBK – Naser Kunduz, BK Waldala Danmark 1-4
SC64 kg: Ezatollah Ahmadi – Richard Williams, LLandudno Boxing Club Wales 1-4
SC75 kg: Daniel Leskovar RBK – Luan Maksuti BK Kvik Ballerup Danmark RSC r2 vinst Daniel
SA69 kg: Hilal Saleh RBK – Kaveh Waisy IK 99 Danmark 3-2

Diplom 22/9 Frölunda

DA57 kg: Lucas Ankerberg RBK – Leo Nilsson Garcia ABC 28-28
DA60 kg: William Thomson RBK – August Nyblom MBK 33-24
DA54 kg: Dino Alicc RBK – Musab Ahmed SAIS 31-26
DA54 kg: Leroy Minott RBK – Ibrahim Quaman Ymer 28-30
DB46 kg: Love Karlsson RBK – Omar Al Hassan ABC 28-28
DB44 kg: Wilhelm Hagberg RBK – William Ljung HBK 29-29
DA50 kg: Mohammad Anwari RBK – Neo Borgengård HBK 27-27
DA48 kg: Mahamud Mohamed RBK – Max Lennartz FBK 26-26
DB44 kg: Joshua Muyinda RBK – Tommy Phan Ymer 35-35
DA75 kg: Prince Mody Mangemo RBK – Jonathan Levin Ale 28-27
DB40 kg: Edwin Amlöv Hagberg RBK – Zakaria El Sayed MAFC 30-26

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 35 poäng

Sydsvenska Mästerskapen 2019 14-15/9

1/2
JC60 kg: Ramez Afzali RBK – Basir Rahman BK Viljan 1-2
JC69 kg: Mohammed Al-achihal RBK – Wafiullha Satiullah KFUM Fight Zone 0-3

Final
SB60 kg: Tor Bergqvist Jarra RBK – Shahin Moradi Herlev Boxing RSC vinst Tor Jarra
SA69 kg: Yousef Adou RBK – Mohammed Al-Maliki KFUM Fight Zone 3-2
SC64 kg: Ahmadi Ezatolah RBK – Liberatio Fatalla Hisingens BK 5-0
SC75 kg: Daniel Leskovar RBK – Max Newman Ystads SK 5-0

Yousef Adou pris som bäste boxare