RBK tävling 13/5, Ullev

DM40 kg: Arion Kahrimani Halmstad BC – Ali Zenoozi BK Kungälv 22-31
DM52 kg: Amar Muminhodjic BK Kungälv – Liam Mooneu Majorna BK 29-30
DM54 kg: Adam Aicha RBK – Jonathan Klovhed Buldog TC 30-26
DM57 kg: Sadem Hasan Buldog TC – William Tomson Majorna BK 26-25
DM60 kg: Samin Saletovic Buldog TC – Julius Gumuliauskas Kungsams BK 29-27
DM63 kg: Haron Ahmadi Skoftebyns AIS – Leo Rieglert Majorna BK 30-36
UB75 kg: Majid Alsafad Tifa BC – Dreni Peci Skoftebyns AIS 0-3
UB57 kg: Ali Ali Höllvikens BK – Javed YunoseSkoftebyn AIS 1-2
JC69 kg: Munir Afshar Skene Atletklubb – Hojatullah Rahmani Majorna BK 1-2
JC54 kg: Tilde Fallström RBK – Elin Malmgren Höllvikens BK 3-0
SC60 kg: Amanda Nerstrand Box Team – Linda Larsson IK Ymer uppg. R3 vinst Linda
SB69 kg: Gina Brogren Ystad SK – Mona Husac Skene Atletklubb 0-3
SA57 kg: Evelina Andersson Majorna BK – Sara Svensson Skurup Kick BK 0-3
SC56 kg: Noor Qurbani rBK – Kavobi Habibo IK Ymer 3-0
SC75 kg: Adam Deeg IK Ymer – Oskar Axelsson Stenungsuns BK 3-0
SC91 kg: Emil Stefansson RBK – Mohamad Hamdi Shamo Kungshamns BK 3-0
SA64 kg: Hilal Salem Angered BC – Viktor Kalsen Halmstad AIS 3-0
SA75 kg: Samira Aouli IK Ymer – Toni Nohra Vänersborgs BK uppvisning
SA69 kg: Yousef Adou RBK – Almir Kahriman Halmstad BC 3-0

Matchlista 13 maj 2017

MATCHLISTA RBK Klubbtävling 13 maj 2017

1. DM 40kg Arion Kahrimani Halmstad BC – Anton Ognjev Hisingen BK 3×1 min

2. DM 44 kg Enis Kasnigi Halmstad BC – Ali Zenoozi Kungälv 3×2 min

3. DM 52kg Amar Muminhodjic BK Kungälv – Liam Moooneu Majorna BK 3×2 min

4. DM 54kg Adam Aicha RBK – Jonathan Klovhed Bulldog TC 3×2 min

5. DM 57kg Sadem Hasan Bulldog TC – William Tomsom Majorna BK 3×2 min

6. DM 60kg Samin Saletovic Bulldog TC – Julius Gumuliauskas Kunghamns BK 3×2 min

7. UD 75kg Majid Alsafad Tifa BC – Dreni Peci Skoftebyns AIS 3×2 min

8. DM 63kg Haron Ahmadi Skoftebyns AIS – Leo Rieglert Majorna BK 3×2 min

9. UD 54kg Ali Ali Höllvikens BK – Dino Martinovic Hisingens BK 3×2 min

10. UD 57kg Diego Banowna Höllvikens BK – Javed Yunose Skoftebyns AIS 3×2 min

11. JC 69kg Munir Afshar Skene Atletklubb – Hojatullah Rahmani Majorna BK 3×2 min

12. SA 75kg Samir Aouli IK Ymer – Ferdous Sahar Stockhilms AIF 3×3 min

PAUS 10 min

13. JC 54kg Tilde Fallström RBK – Ellen Malmgren Höllvikens BK 3×2 min

14. SC 60kg Amanda Nerstrand Box team – Linda Larsson IK Ymer 3×2 min

15. SB 69kg Gina Brogren Ystad SK – Mona Husac Skene Atletklubb 4×2 min

16. SA 57kg Evelina Andersson Majorna BK – Sara Svensson SkurupsKick BK 4×2 min

17. SC 56kg Noor Qurbani RBK – Kavob Habibo IK Ymer 3×2 min

18. SC 75kg Adam Deeg IK Ymer – Oskar Axelsson Stenungssunds BK 3×2 min

19. SC 91kg Emil Stefansson RBK – Mohamad Hamdi Shamo Kunghamns BK 3×2 min

20. SA 64kg Hilal Salem Angereds BC – Viktor Karlsen Halmstad AIS 3×2 min

21. SA 69kg Yousef Adou RBK – Almir Kahriman Halmstad BC 3×3 min

Årsmöte den 12 juni kl. 18.00

Härmed bjuder Redbergslids boxningsklubb in alla sina medlemmar på årsmöte.
Årsmötet hålls måndagen den 12 juni kl. 18.00 på klubben.

Under årsmötet kommer vi att tala om året som gått, dvs. höstterminen 2016 och vårterminen 2017. Vi kommer även att ta beslut inför nästa period. Givetvis kommer vi även att uppmärksamma våra duktiga medlemmar som har varit runt om i landet och tävlat för vår klubb. Efteråt går de som vill vidare och äter tillsammans.

Glöm inte att lämna in motioner (förslag) i god tid före årsmötet så att vi kan diskutera dessa under mötet.

Du behöver inte anmäla till mötet i förväg utan det räcker att du dyker upp.

Varmt välkommen!

Klubbtävling på RBK
lördagen den 13 maj kl. 13.00

NY TÄVLING PÅ GÅNG!

Lördagen den 13 maj kl. 13.00 sätter nästa klubbtävling igång.
Alla medlemmar är varmt välkomna att komma hit och heja på sina lagkamrater, bli inspirerade och njuta av lite go boxning.

För dig som ska tävla:
Invägning och läkarundersökning: kl 9.00-11.00
Matchstart: kl. 13.00.
Du meddelar din anmälan till tävlingsledaren Rifat Cajlak på mobil 073-931 20 56 eller info@rbkboxning.se.

Vi ses den 13:e!

DiplomSM 18-19/3, Halmstad

1/4

DA52 kg: Adam Aicha RBK – Love Lundkvist-Wallander Ystads SK  1-2

1/2

DB38 kg: Alexander Ström RBK – Adam Tegström Umeå BK  3-0

DA86 kg: Filip Prokov RBK – Axel Agnesten Eskilstuna BK  0-3

Final

DB38 kg: Alexander Ström RBK – Sultan Elkahalout Halstahammar KF  w.o.  vinst Alexander Ström